u15 and u15 Rep Teams announced

Time for a few big announcements... The u15 and u16 teams... The following players have been selected to play in the u15 DCA team:- Jake Hardy Jeremy Read more

Presentation Evening

Junior Presentation Evening details as follows - Monday 22 nd June U11 & U13’s 6.30pm-7.45pm U15 & U17’s 8pm – 9.15pm Diggers@The Entrance Read more

Under 12's and 13's Stage 2 trials announced:-

The Under 12's and 13's will have their second and final trial on May 24 and May 31. BOTH ages will trial on these dates at Mt Penang from 8:30am to approx Read more

Cricket NSW Junior Cricket Forum

At the request of CCCA and its member clubs, Cricket NSW invites club representatives to attend the Central Coast Junior Cricket Forum to discuss opportunities Read more

Representative Trials for NEXT SEASON 2015-16

Thank you to all players and parents for their patience whilst the difficult task of getting the teams sorted.. The u11 DCA team has just been put up Read more

Under 14 Representative Teams for 2015/16

Please congratulate the following players for being placed in the Under 14 teams as follows:- DCA: Lochie Allison Kaleb Daley Ayden Hutchinson Callum Read more

Cricket Youth Volunteers recognised on the Central Coast

Cricket NSW value and recognise the work that many young people do every year in Cricket Clubs across NSW in voluntary capacities. Southern Spirit Cricket Read more

Cricket NSW Winter Development Squads

Charmy Indoor Sports will host the inaugural Cricket NSW Winter Development Squads program on the Central Coast starting in July. Cricket NSW Winter Development Read more

select
RND HOME TEAM   AWAY TEAM Venue
GF
The Entrance Junior
7/174(cc)
   def  
Brisbane Water Blue
50
Hamlyn Terrace Oval 
SF
The Entrance Junior
5/210(cc)
   def  
Warnervale
8/23
Kurruba Oval 
SF
Brisbane Water Blue
5/101
   def  
Kincumber
8/96(cc)
McKillop (Ozanam) 
10
Kincumber
4/96 and 0/6
   def  
Lisarow-Ourimbah Junior
48 and 49
McKillop (Ozanam) 
10
Warnervale
6/141(cc)
   def by  
The Entrance Junior
7/167
Hamlyn Terrace Oval 
10
Brisbane Water Green
24 and 104
   def by  
Brisbane Water Blue
8/146
Adcock 3 
9
Warnervale
4/186(cc)
   def  
Kincumber
154
Hamlyn Terrace Oval 
9
Brisbane Water Blue
184
   def  
Lisarow-Ourimbah Junior
102
Adcock 3 
9
The Entrance Junior
9/205(cc)
   def  
Brisbane Water Green
9/53
EDSACC North 
8
Brisbane Water Green
68
   def by  
Warnervale
119
Adcock 3 
8
Kincumber
57
   def by  
Brisbane Water Blue
7/92
McKillop (Ozanam) 
8
Lisarow-Ourimbah Junior
75 and 4/41
   def by  
The Entrance Junior
8/77(dec)
Sohier Park 2 
7
Warnervale
2/178(dec)
   def  
Lisarow-Ourimbah Junior
9/42 and 7/104
Hamlyn Terrace Oval 
7
Brisbane Water Green
8/23 and 7/90
   def by  
Kincumber
258
Adcock 3 
7
The Entrance Junior
9/160
   def  
Brisbane Water Blue
132
EDSACC North 
select
RankNameRunsGradeRound
1 Shaun W Byfield118Under 17A3
2 Michael Glassock117Under 17A4
3 Michael Leard105Under 17A7
4 Michael Glassock103Under 17A3
5 Michael Glassock102Under 17A2
6 Shaun W Byfield76Under 17A1
7 Connor F Story65Under 17A1
8 Bryce C Birks65Under 17A2
9 Kain Barnett65Under 17A9
10 Dylan J Bennett65Under 17ASF
View all statistics

Facebook